Po punonte tokën, 22-vjeçari dërgohet me urgjencë në spital

8 muaj më parë
Po punonte tokën, 22-vjeçari dërgohet me urgjencë në spital

Një 22-vjeçar nga fshati Konisbaltë në Dimal (Ura Vajgurore) është goditur nga korrenti teksa po punonte me autokombajë.

Bojken Danushi 22 vjeç ishte duke punuar tokën me autokombajnë kur e zuri korenti. Mësohet se autokombajna ka kapur në telat e tensionit të lartë dhe rryma elektrike ka goditur të riun që ishte në drejtimin e mjetit.

I riu është dërguar në spitalin Rajonal të Beratit ku ku ndodhet në gjendje të vështirë shëndetësore dhe mjekët po mundohen ta mbajnë gjallë në jetë.

Në vendngjarja kanë shkuar edhe forca të shumta policie që po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes,që sipas policisë,është ngjarje aksidentale.

Kujtojmë se një ngjarje e tillë ndodhi pak kohë më parë në Fushë Arrëz, ku mbetën 3 viktima. Nëna bashkë me dy vajzat e saj adoleshente.

Njëra prej vajzave hyri në dysh, aty e zuri korenti, nëna shkoi ta ndihmoi bashkë me vajzën e vogël, por për fat të keq ndërruan jetë të treja.