Prisnim të ishte ndryshe, tifozët shqiptarë marrin lajmin aspak të mirë për finalen e sotme

1 vit më parë
Prisnim të ishte ndryshe, tifozët shqiptarë marrin lajmin aspak të mirë për finalen e sotme

25 maj do të jetë një ditë historike për të gjithë Shqipërinë dhe shqiptarët, pasi për herë të parë në vendin tonë do të luhet një finale e një kompeticioni europian.

Sot në orën 21:00 e gjithë vëmendja do të jetë në “Air Albania” pasi prozhektorët do të ndizen për të pritur përballjen mes Romës së Jose Mourinhos dhe Feyenoord të Slot në Conference League.

Edhe pse më të bukur do e bënte që futbollisti shqiptar Marash Kumbulla të ishte në formacion, por mesa duket nuk është kështu.

Formacionet e mundshme Roma: Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Karsdorp, Oliveira, Cristante, Zaleëski; Pellegrini, Mkhitaryan; Abraham. Trajner: Jose Mourinho.

Feyenoord: Marciano, Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia; Kokcu, Aursnes; Til; Nelson, Dessers, Sinisterra. Trajner: Arne Slot.

Një ndeshje e luftuar pritet të jetë mes dy ekipeve të cilat do të kërkojnë të bëjnë të tyrin trofeun e këtij kompeticioni, që sigurisht do të ishte një sukses i jashtëzakonshëm.