Redon Xhixha merr topin me vete në shtëpi, Tirana fundos Teutën (video)

6 muaj më parë
Redon Xhixha merr topin me vete në shtëpi, Tirana fundos Teutën (video)

Tirana ka arritur që të fitojë pastër ndaj Teutës me shifrat 4-0. Kjo përballje vinte me shumë interes për sportdashësit pasi të dy ekipet ndodheshin në një moment të vështirë.

Loja nisi e kujdesshme dhe pa shumë ritëm me aksionet sulmuese. Visar Bekaj kreu një pritje të bukur ndaj Hebajt në minutat e para.

Më pas fjala iu dha Redon Xhixhës që zhbllokoi takimin kur më pak pritej, teksa Xhixha dhuroi një silurë nga 22 metra në minutën e 44.

Menjëherë pas nisjes së takimit do të vinte dyfishimi i shifrave, teksa Hasani tundi rrjetën. Redon Xhixha vazhdoi të thellonte shifrat duke qenë i papërmbajtur në të 57 për të gjetur cepin e rrjetës, ndërsa në të 90 e gjeti tripletën nga 11-metërshi për t’i dhënë dush të ftohtë ekipit të Bledi Shkëmbit.

59’GOOOL TIRANA. Xhixha është përsëri i jashtëzakonshëm me një gjuajtje nga jashtë zonës, duke çuar shifrat në 3-0 për bardheblutë.SHIH GOLIN 3

49’! GOOOL Tirana! Bardheblutë gjejnë përsëri rrjetën pas zhvillimit të një rivënie anësore ku Patrik nxjerr të vetëm Hasanin para Qirkos.SHIH GOLIN 2

43’ GOOOL TIRANA! Shënon Xhixha pas një kundërsulmi të shpejtë ku sulmuesi finalizon me një gjuajtje nga jashtë zonës.SHIH GOLIN 1