Shkak një vajzë, 23-vjeçari shkodran humb jetën pas sherrit mes shqiptarëve në Itali

1 javë më parë
Shkak një vajzë, 23-vjeçari shkodran humb jetën pas sherrit mes shqiptarëve në Itali

Djali i ri që shihni në foto është Emanuel Rroku, 23 vjeç. Ai humbi jetën dy netë më parë në një festë mes shqiptarëvë në Milano. Por befas ka nisur një zënkë mes tyre dhe shkak është bërë një femër.

Kaq ka mjaftuar që një 34-vjeçar shqiptar të gjuajë me ar.më ndaj një bashkëkombasi 30-vjeçar. Një ngjarje shumë e keqe, të cilën duam të mos e dëgjojmë më kurrë.

Nuk ka shpëtuar dot as 23-vjeçari Frroku nga Shkodra, i cili ka humbur jetën sapo ka mbërritur në spital. Për fatin e tij të keq, ai nuk ia ka dalë.

Autori i ngjarjes është vënë në pranga, por ndodhet në gjendje mjaft shqetësuese në spital, pasi u rrah nga bashkëatdhetarët e tjerë.

PO punohet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes. Deri më tani arsyeja sipas hetuesve ka qenë banale e nisur për një femër. Histori tipike, apo jo?