Shqipja ka shkuar kudo: Në Dhërmi çmimet më lart se në Maldive

1 vit më parë
Shqipja ka shkuar kudo: Në Dhërmi çmimet më lart se në Maldive

Pak ditë më parë Tirana u mbush me të huaj, të cilët ishin tifozë të dy skuadrave, Romës dhe Feynoord. Ditën e sotme në rubrikën “Trotuar” në emisionin “E Diell” u diskutua tema “Shqipëria turistike, a jemi gati?”.

Sipas ish-konkurrentes së “Për’puthen”, Shqipe Hysenaj, Shqipëria nuk është gati që të presë kaq shumë njerëz dhe se këtu abuzohet shumë me cmimet.

“Para dy-tre vitesh, tjetri nga Saranda iu hodh spanjollëve ne makinë. Video u bë virale. Kur erdhën holandezët, çmimet u rriten, abuzuan, se ne me 1000 e ca euro shkojmë 7 ditë jashtë”, tha Shqipja.

Kjo e fundit u shpreh se nuk pa lokale apo restorante plot, por tifozë që ku e ku të gjuanin policët. “Ne nuk kemi siguri. Policia e shtetit tonë të ishte pak më kalma, e ato u duken si frikacakë”, shtoi Hysenaj.

Më pas ish-konkurrentja e “Për’puthen” u shpreh se “të shkosh në Dhërmi çmimet janë më lart se në Maldive”. Kujtojmë se Maldive është një nga destinacionet më të preferuara në botë.

Në fakt cmimet sivjet jo vetëm në Shqipëri por kudo në botë sidomos në sektorin e turizmit do të jenë dyfish më të shtrenjta nga vitet e kaluara.