“Si ndalet Leao? Me grip!” Empoli provokon para ndeshjes! “Të themi të drejtën Milani…”

8 muaj më parë
“Si ndalet Leao? Me grip!” Empoli provokon para ndeshjes! “Të themi të drejtën Milani…”

Duke folur në konferencën e zakonshme për shtyp para ndeshjes, Paolo Zanetti, trajneri i Empolit dhe kundërshtari i radhës i Milanit, foli për ndeshjen kundër kuqezinjve në këtë mënyrë, duke u ndalur te disa tema, mes tyre edhe analiza kuqezi.

“Ishte një dy javë e pazakontë, sepse stërvitja me kaq pak lojtarë nuk është normale. Kush është këtu është stërvitur fort, për fat të keq kemi humbur Ismajilin, duket se është një dëmtim mjaft i rëndë muskulor. Edhe Akpa Akpro është ndalur sot, ai nuk do të jetë nesër”.

Çfarë lloj ndeshjeje do të jetë? “Qëllimi për të fituar është ajo për të cilën punojmë shumë çdo ditë, një fitore që është rezultat i performancës ka mbërritur në Bolonja. Nuk na ka munguar kurrë vetëvlerësimi.

Ndeshja e nesërme do të jetë kundër kampionëve të Italisë me meritë, ishte. Është kënaqësi të analizosh Milanin, sepse ata luajnë mirë në të gjitha fazat. Kanë shumë zgjidhje, agresivitet, gjendje fizike, janë vendosur mirë dhe për këtë arsye janë një terren i rëndësishëm sprove”.

A ka ndonjë masë paraprake për të ndaluar Leaon? “Mund të ndodhe që Leao të marrë gripin (qesh). Leao është kampion, por të mendosh për individualitetin është e gabuar dhe do të thotë t’u japësh shumë peshë atyre që duhet ta shënojnë. vetëm me një lojtar”.

Luperto do te mbuloje Giroud, çfarë sfide do të jetë? “Luperto është lideri i mbrojtjes sonë, ai është një gur themeli i ekipit. Në Giroud është i njëjti fjalim i bërë për Leao, ne punojmë në departament për ta shënuar atë kur nevojitet, por nuk është një çështje individuale”.