Sipas SportItalia, Botman ka vendosur të transferohet te Newcastle! Oferta ndaj Lille kalon gati 15 mln euro Milanin

8 muaj më parë
Sipas SportItalia, Botman ka vendosur të transferohet te Newcastle! Oferta ndaj Lille kalon gati 15 mln euro Milanin

Ka një lajm të fundit të rëndësishme për të ardhmen e Sven Botman: sipas Sportitalia, mbrojtësi holandez i Lille, pas një pritjeje të gjatë, do të kishte pranuar oferten e Newcastle. Klubi anglez do të kishte përfituar nga stand-by-i i menaxherëve kuqezi duke përshpejtuar në fakt për lojtarin dhe rritur oferten.

SportItalia shkruan: “Një ndjekje që zgjati me muaj ajo e Djallit, që nga hera e parë në janar kur Milani kërkonte një mbrojtës pas dëmtimit të Kjaer, por më pas vendosi të mos blinte askënd, duke i besuar Kalulu dhe duke u rikthyer te kjo ide dy muajt e fundit.

Prandaj, një përfundim jo i mirë, pavarësisht dëshirës së të dyja palëve për të arritur një marrëveshje. Marrëveshja thuhet të jetë rreth 40 milionë euro ose më shumë. Statusi zyrtar pritet në orët në vijim.

Djalli tani është i detyruar të shqyrtojë alternativa. Dhe ne e dimë që Milani pothuajse gjithmonë na ka befasuar me alternativat, shih Tomori ose Bennacer. Një tjetër vendim i mundshëm është rezervimi i thesarit për mbrojtësin për repartin sulmues: do të jenë ditë reflektimi në shtëpinë e Milanit”.

Nderkohe, sipas Sky Sport, oferta e Newcastle ka prekur 40 mln euro dhe 5 bonuse. Edhe per lojtarin duhet te jene rreth 4.5 mln euro ne sezon dhe bonuse. Sipas SKy Sport nje alternative per te mos shpenzuar shume te qendermbrojtesi eshte Theate i Bologna-s.