Skandal te Franca mbi Giroud & Varane! Shkak bëhet një takim me Kjaer pas ndeshjes

6 muaj më parë
Skandal te Franca mbi Giroud & Varane! Shkak bëhet një takim me Kjaer pas ndeshjes

Skuadra e Francës humbi ndaj Danimarkës në ndeshjen e fundit në Ligën e Kombeve të dielën në mbrëmje. Blutë nuk munden të bëjnë diferencën në sulm pavarësisht mundësive të mëdha për shënim.

Kjo humbje e re në Ligën e Kombeve mund t’i kushtonte shtrenjtë kampionëve të botës, të shpëtuar në ekstrem nga zbritja në Ligën B falë fitores në të njëjtën kohë të Kroacisë në Austri.

Djemtë e Didier Deschamps nuk do të kenë më ndeshje për të luajtur para fillimit të Kupës së Botës 2022 në Katar. Prandaj, vëzhguesit dhe tifozët e tjerë janë logjikisht të shqetësuar nga paraqitjet e fundit të bluve.

Nga ana e tij, Didier Deschamps do të duhet të vendose që të zgjedhë grupin më të mirë të mundshëm, duke ditur që disa lojtarë janë ende të lënduar ose në formë të dobët. Rasti Giroud vazhdon t’i bëjë njerëzit të flasin.

Olivier Giroud do të duhet të punojë shumë me fanelen e Milanit për të shpresuar që të thirret në Kupën e Botës nga Didier Deschamps. Sepse nëse profili i tij është i çmuar te kuqezinjte, trajneri i bluve nuk duket më aq i bindur për ta thirrur me blutë.

Duhet thënë se konkurrenca është e ashpër në pozicionin e tij. Përveç performancës së tij, edhe sjellja e tij do të shqyrtohet me kujdes. Dhe orët e fundit mësuam përmes BT se Giroud dhe Raphaël Varane do të kishin kaluar naten pas humbjes së Francës ndaj Danimarkës në Ligën e Kombeve ne diskoteke me Simon Kjaer…

Mediat raportojnë se dy kampionët e botës kanë dalë në një klub nate (Kopenhagen). Madje ato janë filmuar nga individë. Dy francezët ishin me danezin Simon Kjaer, kundërshtar i mbrëmjes. BT përfundon duke shtuar se të dielën në klubin e natës ishte i pranishëm edhe një lojtar i tretë nga Blutë.