Spikerja e njohur, Ola Bruko, me mesazh të fortë: Kush do t’i bëjë gropën tjetrit, bie vetë aty brenda

1 javë më parë
Spikerja e njohur, Ola Bruko, me mesazh të fortë: Kush do t’i bëjë gropën tjetrit, bie vetë aty brenda

Ola Bruko është një ndër spikerat më të mira të televizioneve shqiptare, ndonse prej vitesh na shoqëron në ekranin e Neës 24. Ndonse duket mjaft e qetë, mesa duket dikush i ka shkelur atje ku nuk duhet.

Spikerja ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku bën një paralajmërim të fortë. “Asnjëherë nuk do jesh ku do nëse përpiqesh të fundosësh tjetrin.

Koha ka treguar se kush përpiqet ti bëjë gropën tjetrit, bie vetë aty brenda. Jeto jetën tënde e mos bëj keq. Zoti shikon çdo veprim. Ai vonon por nuk harron”.

Spikerja e njohur, Ola Bruko, me mesazh të fortë: Kush do t’i bëjë gropën tjetrit, bie vetë aty brenda

Ndonse nuk dihet se kush e ka prekur kaq shumë spikeren, ndonse mund të jenë edhe probleme në vendin e punës, pasi Ola nuk është thjesht një spikere.

Olën e kemi parë në sezonet e fundit edhe si moderatore dhe autore emisionit “Dola te Ola”, që transmetohet cdo të dielë në prime-time.

Më parë për një sezon ka qenë bashkë-drejtuese me Elvis Naci te “Shqiptarët për shqiptarët” por u largua prej tyre se patën mosmarrëveshje mes tyre.