Sportmediaset – Gjashtë shitje për një thesar 55 mln euro që i shtohen atij aktual! Detajet

8 muaj më parë
Sportmediaset – Gjashtë shitje për një thesar 55 mln euro që i shtohen atij aktual! Detajet

Sipas asaj që raportoi sot Sportmediaset, Milani mund të rrise buxhetin e tij të kufizuar për merkaton e transferimeve (rreth 45-50 milionë euro) me një thesar të mirë që vjen nga shitjet e atyre që për një arsye ose një tjetër nuk do të ishin më pjese e projektit kuqezi.

Ballo Toure – E nisim nga mbrojtesi i majte, qe duhet te ishte zëvendësi i Theo Hernandez dhe qe ne te vertete ka qene poshte pritshmerive kjo edhe sepse ska pasur shume minutazh dhe trajneri si ka besuar, duke preferuar edhe Florenzi ne te majte. Ka një sondazh të kampionëve turq të Trabzonspor

Duarte – Vazhdon te negociohet me Istambul Basaksehir, qe e huazoi 18 muaj me pare me te drejte blerje te fiksuar ne 5.5 mln euro. Milani do te ishte i kenaqur edhe me 3 mln euro bashke me bonuse.

Caladara – Pas huazimit te Venezia ku luajti mjaftueshem dhe ishte i rendesishem, edhe pse nuk u shmang renia nga kategoria, sirenat e Empolit jane te forta pasi ish-trajneri i tij Zanetti ka mare vendin e Andreazzolit.

Castillejo – Samu ka disa admirues në La Liga duke përfshirë ish-trajnerin e tij Ringhio Gattuso te Valencia. Vec kesaj, ka edhe klube te tjera nga La Liga por edhe ne Serie A do te donin nje si spanjolli.

Saeleamekers – Edhe pse rritja e tij ishte e madhe sezonin e shkuar pati luhatje dhe u ndal. I blinduar nga nje kontrate e madhe deri ne vitin 2026, belgu kerkohet nga shume skuadra dhe duke qene se Milan konfirmoi Messias si alternative te dyte, do të kishte pak hapësirë ​​për të. Kjo sepse drejtuesit shohin nje goditje ne ate rol.

Rebic- Një sezon shumë zhgënjyes dhe vlerësime të vazhdueshme: ai nuk do të donte një sezon tjetër në stol dhe ia ka bere te qarte edhe trajnerit Stefano Pioli. Per kroatin ka interesime por jo ende oferta. Milani e konsideron 20 mln euro kartonin e tij.

Sportmediaset – Gjashtë shitje për një thesar 55 mln euro që i shtohen atij aktual! Detajet