Sulmuesi i Milanit, zbulimi: “Nga Chelsea për 40 milionë euro… Mund të futet te akordi Leao?”

8 muaj më parë
Sulmuesi i Milanit, zbulimi: “Nga Chelsea për 40 milionë euro… Mund të futet te akordi Leao?”

Të mendosh për sulmuesin e ardhshëm është një detyrë për Milanin. Kuqezinjtë aktualisht kanë vetëm Olivier Giroud duke pasur parasysh gjendjen fizike te pasigurte të Divock Origi dhe Ante Rebic.

Stefano Pioli shpreson që së shpejti të ripërqafojë belgun dhe kroatin por në klub mendojmë për të ardhmen dhe tashmë këto ditë me këmbëngulje kanë filluar të qarkullojnë emrat e përforcimeve të mundshme në sulm.

Ideja Noah Okafor, i cili po ia del shumë mirë me Salzburgun, po bëhet gjithnjë e më popullore. Një emër që nuk bind, megjithatë, Carlo Pellegatti: “Sinqerisht, nuk do të më çmendte t’i besoja atij pasuritë e Milanit – thotë gazetari i njohur në kanalin e tij në YouTube -.

Mendoni, ne po flasim tashmë për verën e ardhshme, por koha fluturon shpejt. Ne do të marrim një qendërsulmues të madh, duke menduar se Ibra do të tërhiqet, edhe nëse nuk dua ta mendoj”.

Rrezik për të humbur Leao? “Problemi është se nuk është e lehtë të hipotezosh emrin e një qendërsulmuesi të madh. Milani do të shkojë të marrë një bomber 30-40 milionë euro, por është e vështirë të bësh parashikime.

Por do të kisha një emër: sot luan te Chelsea, me të cilin ka marrëdhënie të mira mes dy pronesive. Ndoshta nëse Chelsea do të ofronte një ofertë të madhe për Leaon, Milani mund ta merrte në konsideratë, edhe pse nuk dua të mendoj as për këtë hipotezë … klubi do të kujdeset për të. Mendimi për të humbur Leaon më lëndon tmerrësisht”.

Pellegatti zbulon emrin – “Të rikthehemi te sulmuesi – vijon gazetari – është një lojtar 21-vjeçar që ka një vlerë prej 25 deri në 40 milionë euro, ka një eksperiencë të mirë dhe vitin e kaluar ka bërë mirë te Southampton, është një shqiptar që luan te Chelsea, ne po flasim për Armando Broja.

Për sa i përket kostos, moshës dhe perspektivës ai është një lojtar interesant. Napoli e kishte tashmë në orbitë, në rast të largimit të Osimhen. Sot ai nuk është titullar për Chelsean dhe ky do të ishte emri im për sulmin e Milanit.

Broja është një lojtar që shpresojmë se Milani mund ta konsiderojë verën e ardhshme. Ndërkohë do të përpiqemi të kuptojmë se si do të evoluojnë kushtet e Origit dhe Rebic. Belgu nuk ka asgjë për t’i pasur zili qendërsulmuesve të medhenj evropian, te pakten teknikisht”.