Tag Archive: biznes

O Zot! Pasuria e Dua Lipës kaloka kufijtë që paskemi menduar këto vite

“Humbje e madhe”, Jeff Bezos humbet vendin e tij të milarderit

17 Shtator, 2022 11:05 am Published by

Biznesmeni Jeff Bezos sapo humbi statusin e tij si personi i dytë më i pasur në botë, duke rënë në vendin e tretë. Manjati indian i biznesit Gautam Adani i ka zënë vendin teksa ngjitet me shpejtësi në rangun e Indeksit të Miliarderëve të Bloomberg. Elon Musk, ende personi nr. 1 më i pasur me…

O Zot! Pasuria e Dua Lipës kaloka kufijtë që paskemi menduar këto vite

Lajm i keq për të vetëpunësuarit! Nga 1 janari shtohen taksat, profesionistët e lirë do taksohen në mënyrë progresive

16 Qershor, 2022 7:51 pm Published by

Të gjithë vetëpunësuarit që ofrojnë shërbime profesionale nga 1 janari 2023 do të tatohen në mënyrë progresive. Në draftin e zbardhur të Financave që është hedhur për konsultim publik, përcaktohet se kjo kategori që deri më tani nuk taksohej pasi përfitonte nga lehtësitë si biznes i vogël, për të ardhurat nga 0 deri në 14…

O Zot! Pasuria e Dua Lipës kaloka kufijtë që paskemi menduar këto vite

O Zot! Pasuria e Dua Lipës kaloka kufijtë që paskemi menduar këto vite

22 Maj, 2022 10:51 am Published by

Suksesi që Dua Lipa ka arritur gjatë viteve të fundit ka shtuar ndjeshëm dhe buxhetin e saj. Këngëtarja shqiptare, aktualisht ndër më të kërkuarat në tregun ndërkombëtar, është bërë pjesë e listës së muzikantëve nën 30-vjeç më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar. Ed Sheeran mund të bëhet muzikanti i parë miliarder britanik. Këngëtari 31…