Tag Archive: Erdoigan

Erdogan fut në kaos NATO-n, vendos veton: Nuk pranoj Finlandën e Suedinë!

Erdogan fut në kaos NATO-n, vendos veton: Nuk pranoj Finlandën e Suedinë!

19 Maj, 2022 5:04 pm Published by

Bota nuk po kalon momentet e saj më të mira. Situata në Ukrainë po shihet mjaft qartë dhe normalisht që ka turbulenca të vazhdueshme mes palëve, Turqia i ka njoftuar vendet aleate se do të refuzojë anëtarësimin në NATO të Suedisë dhe Finlandës, bëri të ditur sot përmes një video në Twitter, Presidenti turk Recep…