Tag Archive: Erion Veliaj

Ilir Meta nis fushatën për Tiranën kundër Veliajt: Qytet kot, do e bëj unë

Rama pajtohet me Lalin pasi i bëri zbor: Gëzoheni kot, këtu do jetë!

9 Shtator, 2022 8:27 pm Published by

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, duket se ka konfirmuar kryebashkiakun Erion Veliaj për një mandat të tretë në Tiranë. Numri një i qeverisë beson se do të jetë Veliaj që do të vazhdojë të kryesojë bashkinë. Nga lagjja e re në Zall Herr, kryeministri Edi Rama nuk i kurseu as batutat për kryebashkiakun Erion Veliaj.…

Ilir Meta nis fushatën për Tiranën kundër Veliajt: Qytet kot, do e bëj unë

Kush është doktori shqiptar që refuzoi për t’u bërë president i Republikës?

22 Maj, 2022 10:56 am Published by

Nuk besonim se ka shqiptar, i cili refuzon të bëhet president. Ja që ka. Halim Kosova ishte një nga 8 emrat e propozuar nga deputetët e opozitës për të garuar për President dhe ka refuzuar. Në një intervistë për News24, ai është shprehur se është njohur me propozimin nëpërmjet medias dhe ka falenderuar deputetët që…

Ilir Meta nis fushatën për Tiranën kundër Veliajt: Qytet kot, do e bëj unë

Ilir Meta nis fushatën për Tiranën kundër Veliajt: Qytet kot, do e bëj unë

21 Maj, 2022 10:51 am Published by

Ilir Meta mund të jetë kandidat për Bashkinë e Tiranës, pasi të përfundojë mandatin si president që është shumë afër, madje duket mision i kryer, s’mund të themi me sukses. Ilir Meta nuk ka dalë hapur, por në postimet e tij në rrjetet sociale, ai shfaqet pikërisht si kandidat për kryebashkiak i Tiranës që do…