Tag Archive: Europa

Macron merr në telefon Erdoganin, janë ditët më të vështira të Europës!

Vajzat e Shkodrës rënditen në 32 më të mirat e Europës, Duka: Jeni krenari!

22 Gusht, 2022 12:15 pm Published by

Kampionia e Shqipërisë për femra, Vllaznia ka pasur një paraqitje fantastike në Europë, ku janë kualifikuar në raundin “play-off” të UEFA Women Champions League. Në një përnallje me kompionët e Sllovakisë, ato kanë fituar me rezltatin 1-0, dhe tani presin të vijojnë me turin vendimtar, ku janë në lojë shanset më të mëdha për tu…

Macron merr në telefon Erdoganin, janë ditët më të vështira të Europës!

Cili shtet ka shoferët më të këqinj në Europë?

19 Qershor, 2022 11:36 am Published by

Një studim i porositur nga operatori rrugor francez Vinci Autoroutes ka bërë disa zbulime mjaft interesante këtë fillim sezoni veror. Duhet thënë se këtë radhë, shqiptarët ja hodhën paq! Kjo sepse studimi i pagëzuar ‘Barometri Europian i Shoferëve të Përgjegjshëm’ përfshiu vetëm 11 shtete të BE-së. 12,4000 evropianët e intervistuar gjatë muajit maj të këtij…

Macron merr në telefon Erdoganin, janë ditët më të vështira të Europës!

Macron merr në telefon Erdoganin, janë ditët më të vështira të Europës!

26 Maj, 2022 4:31 pm Published by

Emanuel Macron pati një bisedë telefonike ditën e sotme me Recep Tayyip Erdogan për çështjen e anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në NATO. Gjatë bisedës Macron i bëri thirrje presidentit turk që të respektojë vendimet e marra nga qeveria suedeze dhe finlandeze për anëtarësim në Aleancë dhe uroi një zgjidhje të shpejtë të çështjes së…