Tag Archive: ndihme

Ina Kollçaku: Vajza nga Librazhdi s’ka faj, kishte dy vite pa u takuar me burrin

Lajm i mirë: Rritet ndihma ekonomike për familjet në nevojë sa një kilogram mish

22 Shtator, 2022 10:50 am Published by

Ndihma ekonomike për familjet në nevojë do të rritet nga 1 tetori i këtij viti. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur vendimet e qeverisë për përfituesit e Paketës së dytë të Rezistencës Sociale duke parë çmimet e rritura. Ajo tha se me vendimin e sotëm, Paketa e dytë e…

Ina Kollçaku: Vajza nga Librazhdi s’ka faj, kishte dy vite pa u takuar me burrin

Ina Kollçaku: Vajza nga Librazhdi s’ka faj, kishte dy vite pa u takuar me burrin

30 Maj, 2022 3:20 pm Published by

Ina Kollçaku ka zbuluar disa detaje të reja lidhur me ngjarjen e Librazhdit, ku vajza u kap duke tradhëtuar bashkëshortin nga vjehërrit. Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, ajo tregoi se e kanë kontaktuar familjarë të vajzës, të cilët i kanë kërkuar ndihmë. Ajo ka sqaruar se vajza është 21 vjeçe dhe…