Tag Archive: roma

Edi Rama befason italianët: “Ju jeni shqiptarë të veshur me Versace”

Totti befason gazetarin e Top Channel: “Kam ardhur fshehurazi në Shqipëri”

25 Maj, 2022 4:21 pm Published by

Ish-kapiteni i Romës, Francesco Totti, ka dhënë sot një intervistë ekskluzive me gazetarin e sportit, Endi Tufa. Francesco si ju duket kjo finale këtu në Tiranë? – E shoh shumë të bukur këtë finale, gjithmonë është e bukur kjo ndeshej pasi vjen pas shumë ndeshjeve të luajtura në sezon dhe të mbërrish deri këtu do…

Edi Rama befason italianët: “Ju jeni shqiptarë të veshur me Versace”

Lorik Cana thumbon Igli Taren: “U ka gjetur shtëpi tifozëve të Romës”

25 Maj, 2022 3:44 pm Published by

Ish-kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana, ka folur për finalen Roma-Feynoord. Ai mendon se organizimi i finales së Conference League është përgjegjësi e madhe për vendin tonë. “Së paku për 48 orë, jemi kryeqyteti i sportit europian dhe botëror. Një kompeticion i ri, pavarësisht. Në çdo vend ku kam shkuar nëpër finale ka pasur problem me…

Edi Rama befason italianët: “Ju jeni shqiptarë të veshur me Versace”

Guxim i madh! Familja shqiptare del me flamurin e Romës para tifozëve të Fejnordit

25 Maj, 2022 1:51 pm Published by

Ndonëse një ditë më parë shkaktuar trazira, duke patur perleshje me forcat e policisë, mesdita e kësaj të mërkure i ka gjetur më të qete tifozët holandezë, të cilët ndodhen në Tiranë në kuadër të ndeshjes finale të Conference League, mes Feyenoord dhe Romës. Festën nuk ua prishi as ngritja e flamurit të ekipit kundërshtar,…

Edi Rama befason italianët: “Ju jeni shqiptarë të veshur me Versace”

Edi Rama befason italianët: “Ju jeni shqiptarë të veshur me Versace”

22 Maj, 2022 3:21 pm Published by

Tre ditë para finales së madhe të “Conference League”, e cila do të luhet në stadiumin “Air Albania” mes Romës dhe Feyenoordit të Roterdamit, kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për të përditshmen italiane “Corriere Dello Sport”. Rama ka folur për finalen e madhe që do të mbahet të mërkurën e 25 majit në…