Tag Archive: sport

I siguroi dy medalje të arta Shqipërisë, kampionia Evagjelia Veli: Jam braktisur nga shteti

’15 vjeçarja italiane shkëlqen me ngjyrat e Shqipërisë’ Njihuni me skiatoren më të re Lara Colturi

30 Gusht, 2022 2:10 pm Published by

“Vajza e 15-vjeçares Daniela Cecarelli shkëlqen… me ngjyrat e Shqipërisë” kështu shkruan sot gazeta e përditshme franceze “Le Dauphine’ në suplementin e saj sportit për rrezultatet fantastike që po kor në Amerikën e Jugut (ku tani është dimër) në garat e skive Lara Colturi, italiania 15 vjecare që garon për federatën shqiptare të skive. Në…

I siguroi dy medalje të arta Shqipërisë, kampionia Evagjelia Veli: Jam braktisur nga shteti

Mbyllet raundi i 7 king Florian Marku-Ramirez, gj*koset kundërshtari

25 Gusht, 2022 10:25 pm Published by

Prej disa minutash ka nisur ndeshja ndërmjet mbretit tonë Florian Markut dhe meksikanit Ramirez. Ky i fundit duket se është një kundërshtar mjaft i fortë, por Marku deri tani po i shmanget më së miri. Pak çaste më parë përfundoi raundi i shtatë i ndeshjes. Meksikani po rezultaton një kockë e fortë për shqiptarin, megjithatë…

I siguroi dy medalje të arta Shqipërisë, kampionia Evagjelia Veli: Jam braktisur nga shteti

“Trajnerët e zemrave!” Andi Lila ka një mesazh të fortë për sportin shqiptar

8 Qershor, 2022 1:54 pm Published by

Shkruar nga Andi Lila / Me qindra e mijëra fëmijë të moshave të ndryshme sot kalojnë orë të tëra të javës duke u trajnuar në fusha sportive, kryesisht për futbollin por edhe në fusha të tjera. Këto orë nuk janë vetëm përgatitja fizike, teknike apo taktike për tu bërë sportistë, në radhë të parë këto…