Taylor Swift shpallet fituese e çmimit të madh në “MTV Video Music Awards”

3 muaj më parë
Taylor Swift shpallet fituese e çmimit të madh në “MTV Video Music Awards”

Taylor Swift fitoi nderin më të lartë në ndarjen vjetore të Video Music Awards të MTV të dielën për një version 10-minutësh të këngës së saj të ndarjes të vitit 2012 “All Too Well” dhe bëri një njoftim surprizë për një album të ri që do të vinte në tetor.

Këngëtarja falënderoi fansat nga skena në Qendrën Prudential në New Jersey teksa pranoi nderimin, VMA-në e 14-të të karrierës së saj. “All Too Well” është një nga hitet e kaluara të Swift-it të ri-regjistruar pas një mosmarrëveshjeje me ish-labelën e saj diskografike.

“Ne nuk do të kishim mundur ta bënim këtë film të shkurtër nëse nuk do të ishit për ju, fansat”, tha Swift, përpara se të zbulonte se do të publikojë albumin e saj të radhës më 21 tetor.

I quajtur “Midnights”, albumi do të tregojë historitë e “13 netëve pa gjumë të shpërndara gjatë gjithë jetës sime”, tha këngëtarja në një postim në Twitter pas fitores së saj.

Gjithashtu në VMAs, këngëtari portorikan Bad Bunny u shpall artisti i vitit dhe iu dorëzua statuja e tij Moon Person në stadiumin Yankee të Nju Jorkut, ku ai po luante një koncert para një turme të shitur.

Ish-ylli i Disney Channel, Dove Cameron, këngëtari i hiteve “Breakfast” dhe “Boyfriend”, u shpall artisti më i mirë i ri. “Ky vit ka qenë kaq i egër,” tha ajo dhe ia kushtoi çmimin e saj “të gjithë fëmijëve queer atje”.

Fituesit e tjerë përfshinin Harry Styles, i cili mori trofeun e albumit të vitit për “Harry’s House” dhe pranoi me video nga Madison Square Garden aty pranë, ku ishte gati të performonte.

Aktori Johnny Depp, i cili ishte shmangur nga biznesi i argëtimit gjatë një zënke për shpifje me ish-bashkëshorten Amber Heard, u shfaq shkurtimisht gjatë gjithë shfaqjes, me fytyrën e tij të futur në mënyrë dixhitale brenda helmetës së një astronauti lundrues.

Nicki Minaj u festua me çmimin Video Vanguard për karrierën e saj të hiteve. Këngëtarja performoi një përzierje të “Anaconda”, “Super Bass” dhe këngë të tjera përpara se t’u bënte homazhe artistëve që e frymëzuan.

“Do të doja që Whitney Houston dhe Michael Jackson të ishin këtu”, tha Minaj. “Do të doja që njerëzit të kuptonin se çfarë donin të thoshin, çfarë po kalonin (dhe) ta merrnin seriozisht shëndetin mendor.”

Snoop Dogg dhe Eminem reperuan “From the D 2 the LBC” si imazhe të animuara brenda “Otherside”, një platformë e ardhshme metaverse nga NFT dhe kompania e kriptomonedhave Yuga Labs.

Interpretues të tjerë përfshinin grupin K-pop Blackpink dhe ikonën globale të nderuar Red Hot Chili Peppers, të cilët u prezantuan nga komedianët Cheech dhe Chong.

Lil Nas X dhe Jack Harlow fituan bashkëpunimin më të mirë për “Industry Baby”. Shfaqja u hap me Harlow duke kënduar “First Class”, e veshur si stjuardesë në një avion, përpara se të hynte në arenë për t’u bashkuar me ish-këngëtaren e Black Eyed Peas Fergie për të performuar “Glamorous”.

Lizzo, e veshur me një veshje rozë Barbie dhe çizme luftarake, pasoi me “2 Be Loved (Am I Ready)”. Këngëtarja e madhe më vonë fitoi një çmim për “About Damn Time” dhe i tha turmës se nuk do ta përdorte skenën për të “duartrokitur” kritikët. “Sepse unë jam duke fituar!” Bërtiti ajo.