‘Tërbohet’ deputeti, bën manovra të rrezikshme me makinë dhe kërcënón pólicët rrugorë

7 muaj më parë
‘Tërbohet’ deputeti, bën manovra të rrezikshme me makinë dhe kërcënón pólicët rrugorë

politikanët sipas rregullit duhet të jenë të parët që i yabtojnë rregullat që vendosin vetë, por siç ndodh shpesh edhe njerëzit me status të lartë në shoqëri kanë dëshirë t’i thzejnë rregzllat.

Kjo ka ndodhur me një deputet grek, emri i të cilit ende nuk është bërë publik, i cili ka krzer një sërë parakalimesh të gabuara si dhe manovra të rrezkshme në rrugë.

Raportohet se ngjarja ka ndodhur në Kretë, ku Protothema.gr shkruan se deputeti iu është drejtuar me tone shumë të ashpra autoriteteve, kjo ër shkak të statusit të tij.

Ndërkohë atij i është marrë patenta dhe i janë hequr targat e makunës pas shkeljeve të bëra. Po sipas Protothema.gr, ai ka për pak ka qënë duke shkaktuar një àksident të rëndë rrugor.

Ngjarja më saktësisht ka ndodhur në autostradën Chania-Rethymno mesditën e së shtunës, 20 gusht, ku deputeti po lëvizte në lartësinë e kryqëzimit të Kalyvos, duke bërë katër parakalime të njëpasnjëshme të paligjshme dhe duke lëvizur kundravajtje.

Presidenti i Oficerëve të Policisë së Chanias dhe komandanti i Policisë Rrugore të BAKK-së konfirmoi ngjarjen për zarpanews.gr dhe deklaroi se do të zbulojë emrin e deputetit.

“Pólicët e ndaluan për të konfirmuar shkeljen, pa e ditur se kush është. Por ai filloi t’i kërcënonte”, tha Xanthoudakis.

Kryetari i oficerëve të pólicisë i bëri thirrje deputetit që të dalë dhe të kërkojë falje publike për situatën e krijuar.