“The Athletic” | Leeds përgatitet të humbë De Ketelaere. Milan ka dy avantazhe

7 muaj më parë
“The Athletic” | Leeds përgatitet të humbë De Ketelaere. Milan ka dy avantazhe

Drejtori i zonës teknike të klubit AC Milan, Paolo Maldini dhe drejtori sportiv Frederic Massara vazhdojnë të punojnë gjatë këtyre ditëve për transferimin e mesfushorit sulmues belg 21-vjeçar Charles De Ketelaere.

Por, marrja e shërbimeve të tij sportive nuk do të jetë e lehtë pasi ka konkurrencë nga Leeds United veçanërisht që aktualisht po ofron më shumë para se Milani, sipas raportit të fundit.

Club Brugge eshte përgatitur të shesin yllin e tyre në këtë merkato verore dhe niveli i vëmendjes ndaj De Ketelaere sugjeron që një transferim jashtë Belgjikës është i pashmangshëm.

Skuadra e Premier, Leeds e shprehu qartë interesin e tyre. Megjithatë, ata janë të përgatitur për mundësinë e një lëvizje të talentit te AC Milan, favorit afatgjatë për ta blerë atë dhe lëvizja për të cilën De Ketelaere është më i prirur te beje, duke i eliminuar anglezet nga gara – raporton “The Athletic”

Sipas të njëjtit burim, që Leeds të financojë një ofertë për De Ketelaere, kërkohet të mbledhin para duke shitur Raphinha-n dhe kjo situatë është në ngërç. Chelsea thuhet se është gati të blejë një tarifë fillestare prej rreth 60 milionë sterlinash me bonuse me vlerë më shumë se 5 milionë sterlina. Leeds do ta pranonte atë ofertë, por Raphinha po i reziston qasjeve të Chelseat me shpresën se Barcelona, ​​destinacioni i tij i preferuar, do të grumbullojë paratë e duhura…