Tirana e Partizani nisin derbin në merkato, lojtari i Skënderbeut drejt…

8 muaj më parë
Tirana e Partizani nisin derbin në merkato, lojtari i Skënderbeut drejt…

Partizanit i duhet të dublojë çdo pozicion dhe po mendon për merkaton ashtu siç trajneri Mehmeti e ka theksuar, dhe në mbrojtje është shumë e nevojshme që të ndodhë kjo.

JORGO MEKSI – Andi Hadroj është i vetmi lojtar, që mund të luajë në krahun e djathtë të difensivës dhe vetëm pukjani sigurisht që nuk mjafton, prandaj duhet dhe emër tjetër.

Drejtuesit janë prej kohësh në lëvizje për të firmosur me një anësor të djathtë, teksa dëshira kryesore duket se është Jorgo Meksi. Por nuk është aq e lehtë, sepse për ish-lojtarin e Skënderbeut interesohen edhe rivalët e përjetshëm të Tiranës.

Tirana e Partizani nisin derbin në merkato, lojtari i Skënderbeut drejt…

Gjithsesi, Meksi ka bërë rezistencë nga të dyja anët dhe shkaku janë paratë. Tirana dhe Partizani i kanë bërë anësorit propozime identike dhe nuk di se ku të shkojë.

Të dyja klubet kryeqytetase nuk i ofrojnë më shumë se 2500 euro në muaj, plus bonuse në varësi të sukseseve të skuadrës dhe paraqitjeve të lojtarit.

Kjo ofertë relativisht e ulët justifikohet me faktin se Meksi nuk ka luajtur në katër muajt e fundit për shkak të një dëmtimi dhe ai është jashtë formës. Kështu, për momentin tratativat kanë ngecur në vend nga të gjitha anët.