Totti, çfarë elozhesh Maldinit si drejtues! Pastaj i jep një këshillë për Ibrahimovic dhe Zaniolo

8 muaj më parë
Totti, çfarë elozhesh Maldinit si drejtues! Pastaj i jep një këshillë për Ibrahimovic dhe Zaniolo

Ish-kapiteni i Romës, Francesco Totti u intervistua në Sky Sport 24 dhe foli për Paolo Maldinin, menaxherin e Milan dhe një nga arkitektët e fitores së nëntëmbëdhjetë të Scudetto-s. Dikur dy legjendat perballeshin ne fushe…

Këto janë fjalët e kampionit të botës 2006 me Italine: “Në futboll duhet të ketë ish-lojtarë kompetentë që dinë nga futbolli. Vendosja e Paolo Maldinit në klubin ku ai luajti për 30 vjet ishte një avantazh për Milanin”.

Me pas, Totti ka folur edhe per Zlatan Ibrahimovic dhe faktin nese duhet te rinovoje ose jo edhe per 1 vit. “Ibra do të duhet të bëjë zgjedhjen e duhur edhe sepse ai sapo është kthyer nga një operacion i ri në krociat.

Ai nuk është më 20 vjeç dhe kjo varet nga ai. Nëse duhet të luajë një ose dy lojëra, do të mendoja për atë më shumë se një herë… Pra, mund te terhiqet nese mendon se vetem 2-3 ndeshje do te ishin maksimumi i tij”.

Ne fund, Totti ka nje mesazh edhe per Zaniolo: “Tashmë disa kohë më parë fola me Nicolò, i dhashë disa këshilla. Por nuk e di nëse ai e kuptoi apo jo… Mendimi i fundit është gjithmonë në dorën e tij, nëse ai do të qëndronte te Roma, do ta kuptonte rëndësinë e kësaj fanelle dhe do të nderonte tifozët.

Ata bënë diçka ndryshe këtë vit, do të vendosja në radhë të parë respektin ndaj tifozëve. Zgjedhja më e mirë do të jetë e tij dhe vetem ai mund te dije se cfare do te beje per te ardhmen qe ka perpara”.