Tradhëtoi Shakirën! Zbulohet si u njoh në të vërtetë Pique me të dashurën e re

5 muaj më parë
Tradhëtoi Shakirën! Zbulohet si u njoh në të vërtetë Pique me të dashurën e re

Studentja e marrëdhënieve me publikun, Clara Chia Marti, 23 vjeç, është bërë gruaja e parë që është lidhur publikisht me yllin spanjoll të futbollit Gerard Pique pas ndarjes së tij nga superylli i Amerikës Latine Shakira .

Pique, 35, dhe Shakira, 45, ishin në një lidhje për gati 12 vjet dhe kanë dy djem: Milan dhe Sasha. Çifti u takua në vitin 2012, kur Pique luajti në videoklipin e saj muzikor për himnin e Kupës së Botës FIFA 2012 Waka Waka, përpara se të bëhej zyrtar i Instagramit në mars 2011, raporton Newsweek .

Ja gjithçka që dimë për të dashurën e re të raportuar të Pique.

Kush është Clara Chia Marti?
Clara Chia Marti është një studente e marrëdhënieve publike 23-vjeçare, e cila jeton në Barcelonë. Sipas The Sun , ajo punon për kompaninë e filmit dhe prodhimit të Pique, Kosmos, ku mbikëqyr ngjarje të veçanta.
Fatkeqësisht, informacionet për Martin janë të pakta, por ajo është aktive në rrjetet sociale, pavarësisht se llogaritë e saj janë private.

Janë disa faqe publike të fansave, në të cilat Marti shihet duke dalë në plazh, si dhe selfie dhe pushime në Greqi, por asnjëra nuk është autorizuar nga vetë Marti. Duke folur për The Sun , një burim i afërt me Clara thuhet se tha: “Gerard dhe Clara janë takuar me njëri-tjetrin për muaj të tërë.

“Ajo është një studente që punon edhe për të në zyrën e tij, duke organizuar evente.

“Ata kanë heshtur për marrëdhënien e tyre, por të gjithë ata rreth tyre e dinë se çfarë po ndodh.

“Njerëzit e kanë ndihmuar atë të mbajë në heshtje romancën dhe kanë fshirë llogaritë e mediave sociale të Klarës në mënyrë që njerëzit të mos mund të gjejnë fotot e saj. Vetëm kjo i bën bashkëshortët e tij të mendojnë se ai është në të vërtetë shumë serioz për të qenë me të.”

Kur u ndanë Gerard Pique dhe Shakira?
Pique dhe Shakira i dhanë fund lidhjes së tyre 12-vjeçare në qershor, ndërsa ndarja e tyre u konfirmua më 4 qershor në një deklaratë nga Shakira , ku shkruhej: “Me keqardhje konfirmojmë se po ndahemi.

Gerard Pique është kthyer sërish në qendër të vëmendjes këtë javë pasi konfirmoi lidhjen e tij me Clara Chia-n në mënyrën më të qartë: duke e lënë veten të shihej me të në një koncert të Dani Martin.

Fillimisht u besua se të dy e njihnin njëri-tjetrin sepse Chia punon në Kosmos, kompaninë e futbollistit. Megjithatë, faqja e internetit “Vanitatis” ka zbuluar të vërtetën mbi këtë temë.

“Clara ishte një kameriere në një nga klubet ku Pique shkoi për të festuar me Riqui Puig dhe shokët e tjerë të skuadrës. Ishte pëlqim i menjëhershëm,” thotë burimi.

“Në atë kohë, thashethemet për një ndarje me këngëtaren ishin tashmë të forta, ajo që ne nuk dinim ishte se lidhja tashmë ishte prishur dhe ata jetonin të ndarë”.

Shoku i skuadrës së Barcelonës, Puig, duket se është pjesë e arsyes pse Pique dhe Chia përfunduan së bashku, sipas burimit.

“Riqui, motra e tij Carlota dhe e dashura e tij Gemma Iglesias janë të gjithë pjesë e “bandës” së Clarës”.