TS | Izolim në mal dhe ushtrime të çmendura: te koka Ibrahimovic ka një datë të shënuar!

6 muaj më parë
TS | Izolim në mal dhe ushtrime të çmendura: te koka Ibrahimovic ka një datë të shënuar! (VIDEO)

Imazhet e Zlatan Ibrahimovic tashmë kanë bërë xhiron e botës. Suedezi ka postuar një video në rrjetet sociale në të cilën ai arrin në një strehë të izoluar në male me helikopter dhe stërvitet me ushtrime të ndryshme të peshës trupore, nga pompat deri tek muskujt e barkut. Një kontribut në stilin e plotë të Zlatanit që na tregon se luani mund të jetë ende i detyruar të qëndrojë në një kafaz, por është gati të dalë sa më shpejt.

Sipas asaj që raporton Tuttosport mëngjesin e sotëm, synimet e kampionit suedez do të ishin absolutisht të qarta. Për rikthimin e tij, Ibra ka shënuar tashmë në kalendar 18 janar 2023, ditën në të cilën Milani do të sfidojë Interin në Riad në ndeshjen e vlefshme për Superkupën e Italisë.

Në tetor, do të kalojnë pesë muaj nga operacioni që Zlatan kreu në ditët pas pushtimit të Scudetto-s. Ditë dhe muaj të kaluar duke punuar shumë me trajnerin e besuar Giorgio Gasparini në krah të tij dhe në bashkëpunim me stafin mjekësor kuqezi.

Pushimi për Kupën e Botës do të jetë një ndihmë e rëndësishme për Ibrahimovic, i cili do ta shfrytëzojë atë periudhë për t’u rikthyer në formë dhe për t’u vënë në dispozicion nga janari. Synimi është vendosur, e rëndësishme është të mos ekzagjerohet me ngarkesat apo nxitimin për t’u rikthyer: por ky Ibra, i cili do të mbushë 41 vjeç më 3 tetor, e di shumë mirë.

Ajo që duket e sigurt tani për tani është se Zlatan Ibrahimovic e di shumë mirë se cili është roli i tij, edhe në këto muaj lëndimesh që e mbajnë atë larg fushës si lojtar, por sigurisht jo si anëtar i ekipit. Sa herë, vetëm në këtë mbetje të parë të sezonit, Ibra është shfaqur në tribunën e San Siros pranë pankinës së kuqezinjve për të dhënë këshilla dhe indikacione për shokët e tij?

Përshtypja është ajo e të qenit përballë një personi që ka parasysh rolin e tij brenda ekipit që e njohin shokët e tij më të rinj: jo më pak Kalulu dhe Leao. Thënë këtë, kur suedezi të kthehet, ai me siguri do të dëshirojë të japë kontributin e tij në fushë dhe të kërkojë hapësirë, por nuk do të ketë probleme apo konkurrencë të ndezur. Ibra e di se ai është vendimtar edhe me praninë e tij vetëm disa minuta dhe qëllimi do të jetë që Milani të ecë me këmbët e veta kur të varë kepucet ne gozhde.