Tuttosport | Brahim Diaz ende në fanellën numër 10? Vendimi i Milanit!

8 muaj më parë
Tuttosport | Brahim Diaz ende në fanellën numër 10? Vendimi i Milanit!

Fillimi i sezonit të shkuar per Brahim Diaz u kishte dhënë shpresë të gjithë kuqezinjve. Më pas, megjithatë, me kalimin e ditëve, ai humbi ngadalë nga radari i Piolit, i cili në finalen e sezonit shpesh preferonte një mes Kessie dhe Krunic në atë rol.

Pavarësisht luhatjeve të paraqitjeve, Tuttosport në mëngjes konfirmoi se për vitin e ardhshëm do të veshë fanellën më prestigjioze të një klubi, ate me nujmer 10. Klubi ka ende besim të plotë te talenti i ri spanjoll.

Kjo për të mund të përfaqësojë sezonin e revanshit, sezonin e shenjtërimit përfundimtar. Ndër të tjera, është ende në lojë blerja e tij nga Real Madrid, e vendosur në 18 milionë euro.

Megjithatë, klubi spanjoll do të ketë kartën e fundit për të luajtur, me kundër-blerjen e vendosur në 25 milionë euro. Prandaj e ardhmja e tij mbetet ende për t’u vendosur. Do të varet vetëm nga ai dhe paraqitjet e tij.

Nëse ai do të përsëriste një sezon të këtij lloji, blerja do të jetë shumë në dyshim: shpresa është që ai të mund të rifitojë menjëherë formën fizike dhe qëndrueshmërinë e performancës.

Brahim Diaz e di mjaft mire se duhet te jape me shume dhe se pas 1 sezoni ku ishte programuar si titullar, te ndodhe e njejta gje qe ndodhi me Tonali dhe Leao, qe ne grumbullimin e veres se shkuar shfaqen sinjalet e nje revanshi te madh…