Tuttosport ngre një pikëpyetje mbi De Ketealere: Lërini gola e asist por belgu ka një ndrojtje më të madhe…

8 muaj më parë
Tuttosport ngre një pikëpyetje mbi De Ketealere: Lërini gola e asist por belgu ka një ndrojtje më të madhe…

Një periudhë ambientimi është normale, sidomos nëse flasim për një lojtar të vitit 2001, por tashmë ka ardhur koha që Charles De Ketelaere të bëjë diçka më shumë dhe më në fund të bëhet vendimtar.

Kjo është raportuar mëngjesin e sotëm nga Tuttosport i cili ka shpjeguar se në këtë fillim sezoni belgu ka shfaqur shkrepje të talentit të tij të jashtëzakonshëm, por është e arsyeshme të pritet më shumë nga pikëpamja e golave ​​dhe asistimeve.

Askush nuk dëshiron të ushtrojë presion mbi të, por Milani ka nevojë për goditjen e madhe të merkatos së transferimeve të verës për t’u zhbllokuar përfundimisht: ish-futbollisti i Brugges jo vetëm që nuk ka shënuar, por në shtatë ndeshjet e para me fanellën e kuqezinjve në Serie A as që ka gjuajtur në portë.

Ndjenja është se De Ketelaere duhet të heqë pak ndrojtjen dhe të luajë me guxim dhe vendosmëri më të madhe. Kjo është e mjaftueshme sepse cilësitë e tij teknike janë të dukshme për të gjithë.

Stefano Pioli dhe shokët e tij kanë besimin më të madh tek ai, ashtu si klubi, me menaxherin Paolo Maldini i cili pak ditë më parë shpenzoi fjalë me mjaltë për belgun (“Duhet ta presim, por kemi shumë pak dyshime për të. Është i fortë nga shumë këndvështrime “).

Duhet një shkëndijë, një gol, një asist ose një lojë e shkëlqyer ndoshta do të jetë e mjaftueshme, por Milani ka nevojë për De Ketelaere të vërtetë në tour de force që pret djallin nga këtu deri në ndalesën për Kupën e Botës në Katar.