U kërkoi h*mos*ksualëve të dalin hapur, Enca e kishte me ish-banorin e reality show

7 muaj më parë
U kërkoi h*mos*ksualëve të dalin hapur, Enca e kishte me ish-banorin e reality show

Gjatë ditës së djeshme interneti gëlonte nga një status që këngëtarja Enca kishte bërë për këngëtarët shqiptarë, ku ajo ishte shprehur se ka shumë meshkuj këngëtarë në vendin tonë të cilët janë g*y, por ata fshihen për shkak të mentalitetit.

Menjëherë pas atij postimi asaj iu kërkua që të nxirrte emra dhe tl tregonte se kush janë këta personazhe meshkuj që po fshehin orientimin e tyre s*ksual.

“Ka ardhur koha që artistë meshkuj h*mos*ksualë shqiptarë të dalin hapur. Ndjej sikur kemi nevojë për një realitet në vitin 2022 dhe shumë fansa do të lidheshin dhe do të ndiheshin të mbështetur nga të preferuarit e tyre. Duhet t’i japim fund këtij maskiniliteti toksik/fals! Ndaloni postimin e modeleve me pagesë, na tregoni se kush është i dashuri juaj i vërtetë. Unë do të isha e para që do t’u mbështesja, sinqerisht!”, shprehej Enca në postimin e saj.

U kërkoi h*mos*ksualëve të dalin hapur, Enca e kishte me ish-banorin e reality show

Epo mos u habisni por thirrja dukej se i referohej ish-banorit nga reality-show “Kafazi i Artë”, Ben Kasemi. Para dy ditësh Beni postoi një video nga një ambient shtëpie me transgjinoren e njohur shqiptare, Linda Rei.

Por pse duhej të merrej Enca me ish-banorin?
Kujtojmë që para disa kohësh Beni pati një përplasje virtuale me motrën e Encës, Uindin, teksa e ofendoi me fjalë të rënda dhe ajo ia bëri publike bisedën.

U kërkoi h*mos*ksualëve të dalin hapur, Enca e kishte me ish-banorin e reality show

Duket qartë se ky fjalor është tejet i teoruar, por Uindi ka përfituar nga fakti që ka shumë njerëz që e ndjekin për të den/gruar publikisht ish-konkurentin e Kafazit të Artë, Ben Kasemi.