“U njoftova se po ndiqet nga Moncada” Pellegatti zbulon lajmin e merkatos!

6 muaj më parë
“U njoftova se po ndiqet nga Moncada” Pellegatti zbulon lajmin e merkatos!

Departamenti i skautizmit i Milan është admirues i madh i anësorit të Leeds United, Luis Sinisterra dhe mund të ndjekë një lëvizje te mundshme ne te ardhmen, sipas gazetarit kuqezi Carlo Pellegatti.

Sinisterra u transferua te Leeds nga Feyenoord vetëm në verë, por 23-vjeçari tashmë po fiton vëmendje për paraqitjet e tij me skuadrën e Yorkshire pasi pësoi disa probleme fillestare me lëndime pas mbërritjes së tij nga Holanda.

Kolumbiani ka shënuar tre herë dhe ka shtuar një asistim nga një rol të gjerë nën drejtimin e Jesse Marsch në gjashtë paraqitje në të gjitha garat, dhe duket se bëmat e tij po ndiqen nga afër nga Milani.

Gazetari i njohur i Milanit, Carlo Pellegatti foli në kanalin e tij në YouTube dhe dha një mbështetje të ndezur për Sinisterra, të cilin shefi i skautit Geoffrey Moncada e njeh dhe e pëlqen. “Ëndrra ime e madhe është vetëm një, Luis Sinisterra.

Te Feyenoord ai luajti në të majtë, por në Kolumbi dhe Leeds ai fillon nga e djathta, “tha ai. “Ai më kujton Leao-n, edhe pse është më pak autoritar dhe shkatërrues gjate ndeshjes. Por ai ka klas dhe besim të madh, më kujton Rafan”.

“Ta kisha një në të djathtë dhe tjetrin në të majtë, me De Ketelaere si mesfushor sulmues, do të më çmendte. Moncada e ndoqi, Milani e pëlqen atë. Ai ka një vlerë tregu prej 25-35 milionë euro, pra në rangun e klubit”. Sidoqoftë, Sinisterra nënshkroi një kontratë pesëvjeçare me Leeds dhe për këtë arsye ka të ngjarë që ata të marrin një tarifë të konsiderueshme për t’u ndarë me të.