(video) E pabesueshme çfarë goli të sigurt humbet Asllani, do ishte heroi i Interit

8 muaj më parë
(video) E pabesueshme çfarë goli të sigurt humbet Asllani, do ishte heroi i Interit

Inter merr atë që do në “Camp Nou”, një pikë që mund të vlejë sa një kualifikim në fazën e 1/8-ave në kompeticionin e Champions League.

Në një 90-minutësh spektakolar, zikaltrit bënë një pjesë të dytë madhështore dhe falë barazimit 3-3, e shohin veten 3 pikë para katalanëve dhe tani u duhet vetëm një fitore ndaj Victoria Plzen, për të shkuar matematikisht në fazën e 1/8-ave.

Dështon sërish “remuntada” e katalanëve ndaj Interit, ashtu si në 2010-ën, ndonëse këtë herë djemtë e Xavit shënuan të parët dhe mbyllën pjesën e parë 1-0.

Zikaltrit përmbysën më pas me Barellën e Lautaron, ndërsa Lewandowski shënoi për të barazuar në të 82-tën.Megjithatë Gosens shënoi edhe golin e tretë, ndërsa goli i dytë personal i Lewës në shtesë, vlejti vetëm për të shtyrë kualifikimin matematik të Interit.

85′ Dy zëvendësime te Interi. Vjen momenti i Asllanit që zë vendin e Barelës! Në fushë edhe Açerbi që zëvendëson Bastonin!

90+4′ E pabesueshme çfarë humbet Asllani! Mesfushori shqiptar i “djeg” fitoren Interit. Futbollisti tregohet egoist duke mos pasuar për shokun e skuadrës që ishte vetëm me portën bosh!