Vajza e re humb jetën tràgjikisht në pishinë, momenti fatal regjistrohet LIVE

3 muaj më parë
VIDEO/ Vajza e re humb jetën tràgjikisht në pishinë, momenti fatal regjistrohet LIVE

Një vajzë 24-vjeçare nga Kenia vdiq tragjikisht të enjten e kaluar teksa po shijonte banjën e saj në një pishinë moteli në Ontario të Kanadasë.

Incidenti ndodhi kur Ellen Wendy Nyabuto kur ajo doli drejtpërdrejt në Facebook. Sipas gazetës Toronto Star, 24-vjeçarja është parë duke buzëqeshur teksa fliste me miqtë e saj online në fundin e cekët të pishinës.

Dhjetë minuta më vonë ai vendosi të zhytej në thellësi. Disa sekonda më vonë vajza mund të shihet duke l*ftuar për të marrë frymë dhe mund të dëgjohet duke bërë br/tma të forta ndërsa shk*lmonte dhe tundte krahët.

Pas dy minutash nuk kishte më asnjë aktivitet në ujin e pishinës dhe ajo mbeti e qetë. Tre orë më vonë ajo u gjet e vd*kur në ujë, ndërsa videoja në telefonin e saj vazhdonte të regjistrohej.

PËR TË NDJEKUR VIDEON KLIKONI KËTU

Videoja e transmetimit të drejtpërdrejtë është shkarkuar nga Facebook. Siç thekson Toronto Star, vajza punonte në Country Lane, një shtëpi pleqsh që ofron kujdes afatgjatë.

“Ajo punoi me të moshuarit deri në fund”, tha Alphonse Nyamyaya, një mik i ngushtë i 24-vjeçares. Tani, prindërit e saj po përpiqen të mbledhin para për të v*rrosur vajzën e tyre në Kenia.

Siç e shikoni e keqja mund të bëhet në çdo moment. Redaksia jonë ju këshillon të keni kujdes teksa notoni në ujë, pasi rrez/iku është i pranishëm në çdo moment: