Zhbllokohet situata e Lille, mbërrin lajmi zyrtar që hap “merkaton”

8 muaj më parë
Zhbllokohet situata e Lille, mbërrin lajmi zyrtar që hap “merkaton”

“Si pjesë e rishikimit të situatës së klubit për sezonin futbollistik 2022-2023, Komisioni i Kontrollit të Klubeve Profesionale ka marrë vendimet e mëposhtme sipas nenit 11 të Rregullores së DNCG. LOSC LILLE: Asnjë masë e marrë ndaj klubit nga DNCG”.

Me këtë njoftim për shtyp, organi i auditimit të llogarive të klubeve franceze i jep zyrtarisht “dritën jeshile” merkatos së Lille. Lajm pozitiv edhe për Milanin, i cili javët e fundit ka negociuar me klubin francez Renato Sanches dhe Sven Botman.

Stefano De Grandis, gazetari, foli për Sky Sport duke folur edhe për merkaton e Milan: “Milani nuk ka ndonjë problem financiar si Interi, ata zgjedhin të marrin një Raspadori sepse i mungon një zëvendës Brahim Diaz ose ndoshta një pikë lëvizjeje.

Milani e di që ato pjesë që ka në shtëpi dëshiron t’i konfirmojë dhe i ruan. Praktikisht, Milani mendoje te permiresohet me lojtare dhe jo thjesht te zevendesoje ato qe largohen, nese do ta shihja keshtu”.

Sakaq, te MilanNews, Vitiello jep nje lajm: “Ardhja e Origit, ekzaminimet mjekësore të të cilit priten në fund të muajit, i jep Piolit një sulmues të dytë të rëndësishëm për të punuar përkrah Olivier Giroud.

Përveç kësaj, mund të ketë rinovimin e Ibrahimovicit dhe, nëse është e nevojshme, vendosjen e Ante Rebic në rolin e sulmuesit të parë. Është e vështirë të mendosh për një investim të mëtejshëm ne ate zone”.